Tehnoklik

Bayonett
Bayonett
u Tehnoklik

Lil Miquela

Miquela Sousa, ili Lil Miquela, izmišljeni je lik koji su stvorili Trevor McFedries i Sara DeCou. Projekt je započeo 2016. godine kao Instagram profil. Miquelu prikazuje kao cgi lik i model u sukobu s drugim digitalnim projektima, dok služi i za marketing raznih brendova, prvenstveno mode. Kao marketinški alat Lil Miquela istaknuo je proizvode za uličnu odjeću i luksuzne marke poput Calvin Klein i Prada. Do travnja 2018. račun je prikupio više od milijun Pratilaca. Trenutno 2020, 1.8M pratitelja ima na Instagramu.

Pridružila se i u Samsung '' Team Galaxy '' uz Bobby Brown, '' Ninja '', Steve Aoki,znači uz prave osobe je.

(Tako sam i saznao za nju).

Ima čak i pjesme, glazbene videe. Meni se sviđa ova pjesma (zbog koje sam je počeo pratiti na Instagramu):

Što vi mislite o budućnosti sa izmišljenim likovima kao '' influencerima '' umjesto prave osobe (iako su influenceri/ce fake većinom i preseravaju se). Link:

Možete li se zamisliti kao fan izmišljene osobe i da aktivno pratite njihove izmišljene živote na instagramu kao što pratite likove u filmovima, serijama, anime, igrama...? U ovom slučaju služe i kao marketinški trik.

Nije prvi put da se što takvo dogodilo.
Npr. Hatsune Miku

Koja kao hologram čak održava koncerte odavno i ljudi mogu kupiti malog kućnog asistenta s njezinim glasom i izgledom, i manje se osjećaju usamljenim, jer je to nažalost slučaj u Japanu. Link:

Dobro, postoje i likovi koji se ožene za jastuk ili lutke: